אודות  צמיג פלוס  /     שאלות ותשובות       איתור מידות       מאמרים     /   מדיניות משלוחים    /    שירות לקוחות    


חנות הצמיגים הגדולה בישראל מהיבואן לצרכן  
שאל את אחד הנציגים שלנו על המבצע לסט צמיגים 
   לווצאפ ישיר 0543112348
      

צמיגים קונים באינטרנט קל ופשוט !
המחיר כולל מע"מ הרכבה ואיזון 

 צמיגים קונים באנטרנט 
  צלצלו עכשיו !!!
  077-6707490  
מעל 100 מרכזי התקנה בכל הארץ    


איך לבחור את הצמיגים המתאימים ביותר למכוניות קטנות?

בחירה נכונה של צמיגים לרכב יכולה להשפיע על איכות הנסיעה, כמו גם על מידת הבטיחות שלנו על הכביש. לכן, כדאי שהצמיגים יענו על הדרישה העיקרית והיא: התאמה בין גודל הצמיגים למשקל המכונית ולמהירות המירבית שלה. איך תוכלו לדעת כיצד לבחור צמיגים בצורה מושכלת? בעזרת הטיפים הבאים.

פרמטר ראשון: גודל הצמיג

מטבע הדברים, ישנו הבדל בין מכונית סופר מיני לבין רכב מסחרי. לכן, על הצמיגים קודם כל להתאים לרכב שלנו מבחינת גודל. גודל הצמיג מסומן על ידי סדרת מספרים אשר ביניהן ישנה אות. המספר הראשון מייצג את הרוחב של סוליית הצמיג במ"מ, המספר השני מייצג את היחס בין רוחב הצמיג לגובה שלו והאות מציינת את מבנה הצמיג, בעידן הנוכחי לרוב זו תהיה האות R עבור צמיג רדיאלי. המספר האחרון והימני ביותר מייצג את קוטרו של הגלגל אשר נושא עליו את הצמיג באינצ'ים.

פרמטר שני: התאמה בין משקל המכונית לבין המהירות שלה

בשל אותו הבדל בין סוגים שונים של רכבים, כמובן שעל הצמיג להתאים למשקל המכונית ולמהירות המרבית שלה, שכן משקל של מכונית סופר מיני יהיה שונה ממשקל של משאית. מענה לסוגיה זו נקבל ברישיון הרכב, בו מיוצגים שני הפרטים הללו על ידי מספר ואות. המספר מייצג את יכולת נשיאת המשקל של הצמיג והאות תייצג את המהירות המרבית שהצמיג יכול לפעול בה ולגלות עמידות. 

פרמטרים נוספים שכדאי לבדוק

סוגיות נוספות שכדאי לבדוק בעת רכישת צמיגים למכונית קטנה הוא דירוג האחיזה בכביש רטוב וכן דירוג היעילות והחיסכון בדלק. כדי לדעת מהו דירוג האחיזה בכביש רטוב של הצמיג יש לחפש סמל ובו צמיג ולצדו נמצא ענן גשם. הדירוג נע בין A ל- G כאשר A הוא דירוג המציע את תנאי האחיזה הכי טובים. בכל הנוגע לחיסכון, גם כאן הדירוג נע בין A ל- G, כאשר יש לחפש את הסמל של הצמיג ולידו משאבת דלק. בדומה לסעיף הקודם, גם במקרה זה דירוג A יהיה הכי טוב במונחים של חיסכון ויעילות.

דירוג הרעש – גם נושא שמומלץ לבדוק

כאשר רוכשים צמיגים למכונית סופר מיני חשוב לוודא שהם לא יהיו מרעישים בעת הנסיעה. במיוחד כאשר מכונית זו מיועדת לנסיעה על הכביש וכל רעש יכול לגרום להיסח דעת מהנהיגה. כדי לבדוק מהו דירוג הרעש יש לחפש סמל של צמיג ולידו רמקול עם שלושה פסים קמורים. לצד הסימן יהיה לרוב מספר בדציבלים אשר מייצג את הרעש של הצמיג. פס קמור אחד מייצג צמיג שקט במיוחד, שני פסים מייצגים צמיג ממוצע ושלושה פסים מייצגים צמיג רועש ביחס לתקן האירופאי. 

פרטים נוספים שניתן ללמוד על הצמיג

בעזרת היכרות עם הסמלים השונים ניתן ללמוד על הצמיג שקונים פרטים רבים כמו למשל התאמה בין הצמיג לבין תנאי הנסיעה, הבלאי הבלתי צפוי שלו, פיזור החום שלו, רמת האחיזה שלו ועוד. בכל הנוגע לשחיקה ובלאי צמיג ולו ציון 100 יהיה סטנדרטי בעוד שצמיג ולו ציון של 150 יגלה עמידות גבוהה יותר. הדירוגים הנוספים של פיזור חום ורמת אחיזה יצוינו באותיות כאשר גם כאן האות A מייצגת את הטוב ביותר. 
טואול - בניית אתרים באינטרנט