אודות  צמיג פלוס  /     שאלות ותשובות       איתור מידות       מאמרים     /   מדיניות משלוחים    /    שירות לקוחות    


חנות הצמיגים הגדולה בישראל מהיבואן לצרכן  
שאל את אחד הנציגים שלנו על המבצע לסט צמיגים 
   לווצאפ ישיר 0543112348
      

צמיגים קונים באינטרנט קל ופשוט !
המחיר כולל מע"מ הרכבה ואיזון 

 צמיגים קונים באנטרנט 
  צלצלו עכשיו !!!
  077-6707490  
מעל 100 מרכזי התקנה בכל הארץ    


מהו איזון גלגלים

איזון גלגליםאיזון גלגלים מזהה את הנקודות הכבדות יותר על הגלגל אשר גורמות לחוסר איזון בין גלגלי הרכב, והתוצאה היא שלאורך ציר האמצע של הגלגל לשני הצדדים יהיה משקל זהה. כלומר, איזון גלגלים גורם לכך שהכוחות הפועלים על הגלגלים של הרכב שלנו יהיו מאוזנים.

מתי צריך לעשות איזון גלגלים? ובכן, יש מספר מקרים. ראשית, בכל מקרה בו אנחנו מרגישים חוסר איזון בנסיעה או רעידות משונות. אם אנחנו בטוחים כי הצמיגים תקינים ומלאי אוויר כנדרש, סביר להניח כי התקלה תוכל להיפתר באיזון הגלגלים.

שנית, לאחר כל מהמורה קריטית שנגרמת לאחד או יותר מגלגלי הרכב. מהמורות כאלה, כגון בורות או התנגשות עם מדרכה, גורמות לאותו גלגל לצאת מאיזון ולפתח רעידות. במצבים מסויימים הרעידות האלה יורגשו על ידי יושבי הרכב, אם כי אין זה כך תמיד.

שלישית, לאחר החלפת צמיגים חשוב מאוד לבצע איזון גלגלים. ברגע שהחלפנו צמיגים ברכב לצמיגים חדשים, אנחנו מפרים את האיזון אשר היה קיים בין הצמיגים הישנים. מסיבה זו, חשוב לבצע את תהליך החלפת הצמיגים עד הסוף, ולהוסיף לו גם איזון צמיגים. 
בנוסף, הצמיגים החדשים בוודאי לא חולקו לנו בחינם, ואנחנו מעוניינים לשמור עליהם לטווח הארוך. במקרה שלא נבצע איזון צמיגים, אנחנו מסתכנים בשחיקה מהירה יותר של הצמיגים, ובסופו של דבר בסיכון בטיחותי ליושבי הרכב.
 
יש שני סוגים של איזון גלגלים. באיזון דינאמי הגלגלים מפורקים מהרכב, מאוזנים בנפרד, ולאחר מכן מורכבים מחדש על הרכב. באיזון סטטי מבצעים את איזון הגלגלים כאשר הגלגלים מחוברים לרכב, באמצעות מכונה מיוחדת. שיטה זו עוזרת לגלות בעיות אשר אינן קשורות לגלגל בעצמו.

צמיג חדש


לסיכום, חשוב מאוד לשמור על צמיגים וגלגלים תקינים. לדבר יש השפעה חשובה ביותר על נוחות הנסיעה שלנו וכמובן, על בטיחות הנסיעה. אם החלפתם צמיגים חדשים, זה בדיוק הזמן להתחיל לשמור עליהם ולבצע איזון גלגלים.

כדי להתגבר על בעיות של חוסר איזון בגלגלי המכונית יש לבצע פעולה המכונה "איזון גלגלים". במוסך/פנצ`רייה המוסמכים לבצע את האיזון, ישנו ציוד מיוחד המיועד לבדיקת הגלגל ולקביעת המידה המדויקת של הסטייה מן האיזון הדרוש לו.

ציוד זה אף קובע את המשקל ומיקום התוספת הדרושה לאיזון. באמצעות משקולות עופרת המוצמדות אל חישוק הגלגל, מתוקנת הסטייה מן האיזון. לאחר הצמדת המשקולות במשקל ובמקום המתאים מסתובב הגלגל ללא עומסים מיותרים.
טואול - בניית אתרים באינטרנט